Klienci oszukują. Sprzedawcy oszukują. To jasne jak słońce.

Marketing w Praktyce - Kwiecień 2011W kwietniowym wydaniu Marketing w Praktyce znalazł się mój kolejny artykuł, w którym wyjaśniam co się dzieje w głowie klienta i sprzedawcy, kiedy wzajemnie się oszukują. Bo to, że się oszukują jest jasne jak słońce. A przy tym bardzo intrygujące, dlaczego to robią i co z tego mają. Chyba z tego powodu zasłużyłem na to, aby ten tekst znowu trafił na okładkę miesięcznika.

Zabawa w kotka i myszkę

To jak to jest z tym oszukiwaniem i zabawą w kotka i myszkę klientów i sprzedawców? Każdy z nich ma inną motywację, inny cel w tym oszustwie, ale jeżeli ktoś nie przerwie tej samonakręcającej się spirali – tracą wszyscy. Klient traci zaufanie do sprzedawcy i nie jest zadowolony z produktów, a sprzedawca traci opinię, klientów i pieniądze.

Jak robić dobre strony internetowe?

W najnowszym numerze MwP również bardzo ciekawe artykuły na temat tworzenia stron internetowych. Świetny tekst Barbary Madej, która jest copywriterem i opisuje na podstawie Grupon.pl, co powinna zawierać strona, która ma być skuteczna.

Do kompletu proponuję jeszcze „Merchandising w sklepie internetowym” autorstwa Jacka Samsela. Czyli jak układać produkty na półkach, żeby więcej sprzedać. No tak, tylko w sklepie internetowym nie ma półek! Fakt, mimo to, merchandising jest tutaj bardzo istotny.

Jest też trochę o tym, jak zrobić firmową stronę www, w jaki sposób konstruować newslettery aby były skuteczniejsze oraz.. bardzo fajne artykuły: o szefach i o pracownikach.

Generalnie – polecam kwietniowy Marketing w Praktyce. Nie tylko dlatego, że mój tekst znowu trafił na okładkę :) ale dlatego, że ten numer jest blisko codziennych problemów większości przedsiębiorców jakich znam.

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

2 komentarzy do tekstu “Klienci oszukują. Sprzedawcy oszukują. To jasne jak słońce.

 1. Odpowiedz
  Zdzisiek - 19-11-2011

  Jak żyć ? Ludzie nie mają co do garnka wrzucić, ba nawet nie mają garnka, ale strona z poradami marketingowymi ?.
  A Panie Rafale strona w operze jest rozjechana.
  Pozdrawiam Zdzisiek z Lublina

  1. Odpowiedz
   Rafał Mróz - 20-11-2011

   Dziękuję za informację o Operze – postaram się to naprawić. Nie za bardzo rozumiem jednak pytanie, które mi Pan zadał. Czy mogę prosić o jego rozwinięcie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top