Biznes plan w Excelu

Biznes plan w Excelu pomoże Ci zaplanować swój biznes – ocenić go jeszcze zanim wystartuje. Ten cashflow pokazuje także rentowność, przepływ gotówki w miesiącach oraz wyniki finansowe.

Biznesplan – wykorzystanie

Możesz go stosować do użytku domowego (planowanie budżetu domowego) albo biznesowego (otwarcie nowej firmy, linii produktów, zatrudnienie handlowca itp).

Jak wycenić produkt?

Tu także pomoże Ci biznesplan. Po prostu wpiszesz koszty bezpośrednie wytworzenia (surowców, robocizny) i będziesz znać tzw. pierwszą cenę produktu. Później w osobnym wierszu wpisz jednostkowe koszty ogólne (podzielone przez planowaną do sprzedaży ilość produktów) np. ZUS, czynsz, prąd, telefon, pracownicy. Na końcu zobaczysz całkowitą cenę wytworzenia Twojego produktu. Żeby wycenić produkt dodaj swoją marżę i później oceń tak powstałą cenę sprzedaży w odniesieniu do cen konkurencji i zamienników na rynku.

Napisałem osobny artykuł, który warto przeczytać, jeśli interesuje Cię ten biznesplan. Jeśli nie potrzebujesz wersji Excel, możesz pobrać dla siebie biznesplan za darmo z mojego Dysku Google (jest zrobiony na Arkuszach Google). Ta wersja jest odpłatna ponieważ jest zapisana w formacie Excel 97 i wyższym, z zachowaniem wszystkich formuł kalkulacyjnych.

Format: XLS, działa na MS Excel od wersji 97 wzwyż.

Plik jest dostępny do pobrania na stronie, po zalogowaniu się (dane do logowania przychodzą mailem, po odnotowaniu płatności).

Plik z biznesplanem od przedwczoraj (piątek, 19 kwietnia 2024) do jutra ma obniżoną cenę więc kup go teraz, żeby nie stracić okazji:

Scroll to top