Pozycjonowanie: Użyj multimediów i plików żeby mieć wyższą pozycję w Google!

Pozycjonowanie - użyj video na YouTube!Nawet jeżeli nie masz pojęcia o pozycjonowaniu możesz podnieść pozycję Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Potrzebne Ci do tego będzie trochę multimediów i plików takich jak arkusze kalkulacyjne, prezentacje Powerpoint’a czy skany dokumentów. Najfajniejsze jest to, że możesz przygotować je samodzielnie, a efekty będą utrzymywać się bardzo długo.

Filmy video

To powinno być pierwsze działanie, jeżeli chcesz, żeby Twoja strona internetowa przyciągnęła rzesze potencjalnych klientów. Nie dość, że dobry film pokaże się od razu w wynikach wyszukiwania Google, to jeszcze przyciągnie internautów z serwisów, na których go umieścisz (np. YouTube, Google Videos, Wrzuta.pl). Nagranie filmu nie musi być profesjonalne – jeżeli będzie na prawdę ciekawy, nikt nie zwróci uwagi że robiony jest komórką. Jeżeli nie chcesz kręcić filmu, możesz użyć programów, które zrobią film z prezentacji Powerpoint albo pokazu slajdów. Możesz to zrobić na przykład bezpłatnym programem Windows Movie Maker.

Uwagi:

 • YouTube może być Twoim najlepszym sposobem, na przyciągnięcie mnóstwa potencjalnych klientów. Po prostu stwórz kanał, który opisuje Twój biznes, opisz go z użyciem słów kluczowych (opisy, tytuły, tagi) i w nim umieszczaj video, które stworzysz.
 • Dodawaj napisy do video. Dzięki temu zwiększysz liczbę oglądających (jeżeli chcesz sprzedawać na rynkach zagranicznych to przetłumacz napisy np. na angielski) i jednocześnie podniesiesz pozycję Twojego filmu w wynikach wyszukiwania. Tutaj zobaczysz video, które pokazuje jak zrobić takie napisy. A tutaj oficjalna pomoc od YouTube/Google (niestety po angielsku).

Zdjęcia

20% wszystkich wyszukiwań w Google to wyszukiwanie zdjęć i obrazów. Jeżeli masz zdjęcia na Swojej stronie lub gdziekolwiek w Internecie to mogą przyciągnąć dużo potencjalnych klientów jeżeli odpowiednio ich użyjesz. Przede wszystkim każde zdjęcie z Twojej strony (a dokładniej plik w którym jest zapisane) musi mieć nazwę, zawierającą słowa kluczowe oraz atrybut alt=”nazwa zdjęcia”. Nie możesz publikować w Internecie zdjęcia, które nazywa się np. pic0001.jpg czy DSC001019.jpg. Poza tym musisz pamiętać też o:

 • Dodaniu zdjęć do Twojego wpisu w Centrum Firm Lokalnych Google
 • Dodaniu zdjęć do wszystkich wpisów w lokalizatorach internetowych (jeżeli oferują taką możliwość)
 • Dodaniu zdjęć do wpisów na blogu firmowym lub dziale aktualności, jeżeli są zgłoszone do Google News albo udostępniasz je za pomocą RSS

Prezentacje PowerPoint

Opublikowanie prezentacji na temat produktów czy firmy, które masz i tak, bo na przykład przygotowałeś je na potrzeby klientów, to doskonały sposób na podniesienie pozycji w wynikach wyszukiwania. Generalnie, wszystkie cyfrowe materiały takie jak prezentacje mogą być łatwo publikowane w Sieci za pomocą np. SlideShare czy Google Docs. Później możesz je udostępnić internautom – a oni – jeżeli uznają te materiały za interesujące – będą je umieszczać na swoich stronach i blogach.

Skany i arkusze kalkulacyjne

Arkusze kalkulacyjne, które przygotowujesz dla Swoich klientów (np. wyceny, prognozy, kalkulacje, szacunki) możesz łatwo publikować i udostępniać w Internecie za pomocą Google Docs. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak często ludzie szukają takich materiałów. Zeskanowane broszury, ulotki, foldery reklamowe, katalogi – to również doskonały sposób na promocję. Niezależnie czy masz je w pdf czy po prostu jako obrazek. Takie skany możesz umieszczać na Google Dosc, Chomiku, Doc Stoc i podobnych serwisach.

Uwagi:

 • do skanerów dołączane są programy OCR (do automatycznego rozpoznawania tekstu) co oznacza, że skanując instrukcję obsługi Twojego produktu, możesz zapisać ją „normalnie” na stronie, przez co będzie widoczna dla wyszukiwarek dużo lepiej niż pdf czy jpg.
 • pamiętaj, aby ZAWSZE usuwać z dokumentów dane wrażliwe klientów – adresy, telefony, nazwiska.
 • zawsze w dokumentach używaj firmowych nagłówków i stopek – z adresem, mailem i numerami telefonów – w ten sposób osoba, która znajdzie taki materiał, będzie mogła do Ciebie dotrzeć

Skorzystaj z moich wskazówek i użyj multimediów i materiałów, które i tak przygotowujesz w codziennej pracy. Zobaczysz, jak szybko ilość potencjalnych klientów będzie się zwiększać, a dodatkowo Twoja firma i jej strona internetowa będzie miała wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. wykorzystajto.pl i użyj wszystkiego co masz na dysku twardym, żeby zdobyć więcej klientów!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

2 komentarzy do tekstu “Pozycjonowanie: Użyj multimediów i plików żeby mieć wyższą pozycję w Google!

 1. Odpowiedz
  Szymek - 15-05-2010

  Witam,

  Bardzo ciekawa stronka, brakowało mi trochę tego w Polsce. Miło poczytać :)

  Jak Pan zrobił ten „lubie to box” z FB na panelu bocznym? Jest już tyle różnych modułów, że nie wiem, który to.

  Pozdrawiam,
  Szymek.

 2. Odpowiedz
  Rafał Mróz - 17-05-2010

  Żeby zrobić taki widget, po zalogowaniu na Facebooka kliknij na linka http://www.facebook.com/facebook-widgets/index.php. Tam masz wszystkie dostępne widgety dla Twojego profilu oraz Fan Pages :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top