Czy szukasz klientów na portalach społecznościowych?

Być może masz konto na choć jednym portalu społecznościowym i codziennie z niego korzystasz. Prawdopodobnie nie – bo jesteś zbyt zajęty. Ale jeżeli tak – to wg badania Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2009 roku (PBS DGA dla UKE, grudzień 2009 opublikowane na internetstats.pl) jesteś w grupie 31% polskich internautów którzy deklarują że korzystają z portali społecznościowych codziennie. 16 % – 3-5 razy w tygodniu. Taka sama grupa – 1-2 razy w tygodniu. Jak więc widzisz 63% internautów w Polsce korzysta z portali typu Nasza Klasa, Grono.net czy Golden Line przynajmniej raz na tydzień.

Czy Twój biznes jest widoczny w portalach społecznościowcych?

Czy pokazujesz tym ludziom Swoją firmę? Czy mówisz im o Swoich produktach? Nie? A dlaczego?
Portale społecznościowe w USAZobacz jak to wygląda w USA, na dojrzalszym rynku internetowym. eMarketer opublikował wyniki badań z których wynika że ponad połowa osób która dokonała zakupów przez internet korzysta regularnie z portalu Facebook a 22% z YouTube.

Portale społecznościowe w USA - interakcja ze sprzedawcamiA teraz zobacz – ponad 60% tych samych respondentów którzy korzystają z portali społecznościowych wchodzi tam w interakcję z od 1 do 5 sprzedawców  (i marek). W artykule można przeczytać że głównym powodem tej interakcji jest pytanie o ceny, informacje o produktach (połowa respondetów) a tylko niewielu było zainteresowanych wsparciem technicznym.

Zacznij budować markę i lojalność. Za darmo

Zastanów się i pomyśl jak możesz dzięki portalom społecznościowym budować lojalność Swoich klientów oraz wpływać na Swój wizerunek i markę u przyszłych nabywców Twoich produktów. Gdyby dzisiaj w Twojej miejscowości odbywały się branżowe targi na których mógłbyś się wystawić za darmo – zrobiłbyś to? Gdybyś miał pewność że na targi codziennie będzie przychodzić 30% z około 15 milionów Polaków (na tyle szacuje się liczbę internautów w Polsce). Zauważ portale społecznościowe i użyj ich do promocji Swojej firmy i Swoich produktów. WykorzystajTo.pl!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top