Na czym polega zarabianie pieniędzy w MLM?

Randy Gage i Barrack Obama
Randy Gage i Barrack Obama

MLM to specyficzna formuła sprzedaży. Kiedyś myślałem, że chodzi w nim o sprzedawanie produktów. Dopiero po pewnym czasie zrozumiałem, że to jest biznes liderów. Że w istocie chodzi w nim o budowanie organizacji, a nie sprzedaż jako taką. Może inaczej – sprzedaż pomysłu, idei innym osobom – a nie sprzedaż produktów czy usług. Tylko ci sprzedawcy, którzy mogą na bieżąco analizować swój sukces albo porażkę mogą przetrwać i rozwijać się. I taką osobą jest właśnie Randy Gage, autor książki

MLM w działaniu. Najlepsze praktyki marketingu sieciowego

MLM w działaniu - recenzja książki
MLM w działaniu

Randy to arcyciekawy gość. Nic więcej o nim nie powiem, wszystkiego dowiesz się z książki.

To świetna „instrukcja obsługi” dla każdego, kto jest nowy w MLM. Mało tego, sądzę, że to będzie dobra książka także dla tych, którzy w MLM mają już swoje korzenie i skutecznie w nim działają od kilku czy kilkunastu lat. A to z tego powodu, że pokazuje rdzeń, clue tego, o co chodzi w MLM.

Kiedyś tego nie rozumiałem – sądziłem, że MLM polega na sprzedawaniu produktów (bo rzeczywiście sprzedaje się tam produtky). Po relatywnie krótkim czasie zrozumiałem, że prawdziwe pieniądze leżą gdzieś indziej.

To nie jest książka do czytania – to jest książka do używania, korzystania na co dzień. Dlatego, bo łatwo ją zrozumieć – jest pisana prostym językiem i mimo specyficznego, amerykańskiego stylu – łatwo zastosować wskazówki Randy’ego mimo, że – uprzedzam – wymagają od przeciętnego Polaka wyjścia z jego strefy komfortu.

Dla kogo jest ta książka? Komu bym ją polecił?

 1. Wszystkim osobom zajmującym się MLM, które myślą (jak ja kiedyś) że w tym biznesie chodzi o sprzedaż produtków,
 2. Wszystkim osobom, które wahają się, czy zająć się MLMem (są na ten temat różne opinie, sam jestem dobrym przykładem),
 3. Wszystkim osobom, które nie wiedzą jaką firmę MLM wybrać (i na co zwrócić uwagę przy wyborze).

Co mi się w niej podobało?

 • Praktyczne spojrzenie człowieka, który popełniał te same błędy co ja, kiedy przez pewien czas aktywnie zajmowałem się MLM.
 • Konkretne wskazówki co trzeba robić, a czego nie należy (np. wyszukiwanie tylko tych ludzi, którzy chcą replikować Twój biznes a nie namawianie kogo popadnie).
 • Podejście do tradycyjnych spotkań, jako klucza do budowy dużego biznesu mimo, że świat żyje już w Internecie (także mam taką opinię, że osobiste relacje trudno zastąpić tymi wirtualnymi)

Najciekawsze rozdziały to jak dla mnie: rozdział 6 – „Szybki start” oraz rozdział 10 – „Prowadzenie dynamicznych i skutecznych spotkań” i rozdział 11 – „Budowanie głębokości”.

Jeśli zajmujesz się MLM albo znasz już jakieś książki Randy’ego Gage’a – wybierz się na jego seminarium „Go big or go home!” 12 maja 2014 roku w Warszawie, w hotelu Gromada przy lotnisku. To magnetyczna osobowość!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Jeden komentarz do tekstu “Na czym polega zarabianie pieniędzy w MLM?

 1. Odpowiedz
  Marcin Gurtowski - 5-09-2020

  Randy Gage jest genialny, prosto, krótko i konkretnie na temat. Mam w szafie stertę książek „jak rozkręcić pierwszy krąg”, którą po prostu rozdaję ludziom w swoim zespolę, bo uważam tę wiedzę za kluczową :-)
  Pozdrawiam,
  Marcin Gurtowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top