WP-o-Matic – jak usunąć linki z pobieranych treści?

Strony Internetowe na WordPressZalety (i wady) WordPressa są ogólnie znane, więc nie będę ich tutaj przytaczał. Dzisiaj napiszę krótko o pewnym rozwiązaniu do wtyczki WP-o-Matic. O rozwiązaniu, które wielu osobom może spędzać sen z powiek.

Automatyczne pisanie bloga z WP-o-Matic

Wtyczka WP-o-Matic zawdzięcza swoją popularność swojej funkcjonalności. Mianowicie, potrafi automatycznie… pisać bloga lub stronę www. A dokładnie – pobierać zawartość kanałów RSS i umieszczać ją jako treść na naszej stronie internetowej. Świetna sprawa, bo jeśli znajdziemy kanał RSS związany z tematyką naszej strony, to zyskujemy aktualne treści bez żadnego wysiłku. Miałem jednak kiedyś pewien problem.

Problem z wytczką WP-o-Matic

Mianowicie taki, że pobierając niektóre kanały znajdowały się tam linki np. „Czytaj dalej”. Wtyczka WP-o-Matic umożlwia pobranie RSS, a następnie wyfiltrowanie ich treści za pomocą tzw „wyrażeń regularnych” (regexp) i zapisania przetworzonych w ten sposób tekstów. Innymi słowy, po zastosowaniu wyrażeń regularnych, nie mamy już w treści RSS aktywnego link a tylko sam tekst „Czytaj dalej”.

Gdyby Internauta chciał przeczytać cały źródłowy artykuł, wówczas może kliknąć na jego tytuł i zostanie poprowadzony do źródła tekstu. To ważne – koniecznie pamiętaj o tym, aby zaznaczyć w opcjach kampanii, którą definiujesz, opcji „Post title links to source?”, bo inaczej nikt nie będzie mógł przeczytać pełnej wersji na portalu, z którego pobierasz RSS. To zwyczajnie nieuczciwe.

Jak usunąć linki z treści za pomocą WP-o-Matic?

Tworząc lub edytując kampanię, w zakładce „Rewrite”, w polu „Origin” wpisz:
#</?a[^>]*>#iu
a następnie zakliknij opcje „RegEx” oraz poniżej „Rewrite to:” – nic więcej nie dodawaj ani nie uzupełniaj na tej zakładce. Zapisz („Submit”) zmiany, wejdź ponownie w edycję kampanii, zakładka „Tools” i kliknij „Remove all” aby usunąć wszystkie pobrane RSSy, które miały linki. Potem przejdź do pulpitu tej wtyczki („Dashboard”) i wykonaj „Reset” kampanii a następnie pobierz ponownie RSSy („Fetch”). Nowo pobrane RSSy nie będą już miały linków w treści, natomiast będą miały obrazy, jeżeli takowe w RSS były.

To wszystko :)

Aha. Jeszcze słowo dla anglojęzycznych kolegów:

How to remove links form RSS feeds using WP-o-Matic?

Log in to WP as admin, go to WP-o-Matic settings. In the „Campaign” screen go to „Rewrite” tab. Then in the „Origin” box put:
#</?a[^>]*>#iu
Check the „RegEx” box and the „Rewrite to” box. In „Tools” remove all posts, restet campaign („Dashboard”) and fetch it again. Thats all:)

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Ebook "Jak zacząć rozmowę cold-call?"

Zapisz się na mój BEZPŁATNY kurs "Techniki Sprzedaży" i odbierz EBOOKA o sprzedaży telefonicznej!

Opublikowałem to w kategorii Darmowe kursy

Rafał Mróz

Krok po kroku pokazuję sprzedawcom jak co miesiąc zwiększyć ilość zamówień i klientów. Pomagam firmom łatwiej uzyskiwać lepsze efekty modyfikując ich strategie marketingowe. Szkolę handlowców, którzy nie chcą już więcej słyszeć w słuchawce: "Dziękuję, nie jestem zainteresowany". Jeśli potrzebujesz rozwiązania dla Siebie - zadzwoń do mnie: 608 37 38 39. Sprawdź szkolenia sprzedażowe które prowadzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top