WP-o-Matic – jak usunąć linki z pobieranych treści?

Strony Internetowe na WordPressW większości przypadków, zespół, który zajmuje się tworzeniem stron i aplikacji internetowych w Fabryce Rozwoju wykorzystuje do tego celu WordPress. Tak samo jak w przypadku tego serwisu i kilku innych prowadzonych przez Fabrykę Rozwoju. Zalety (i wady) WordPressa są ogólnie znane, więc nie będę ich tutaj przytaczał. Dzisiaj napiszę krótko o pewnym rozwiązaniu do wtyczki WP-o-Matic. O rozwiązaniu, które wielu osobom może spędzać sen z powiek.

Automatyczne pisanie bloga z WP-o-Matic

Wtyczka WP-o-Matic zawdzięcza swoją popularność swojej funkcjonalności. Mianowicie, potrafi automatycznie… pisać bloga lub stronę www. A dokładnie – pobierać zawartość kanałów RSS i umieszczać ją jako treść na naszej stronie internetowej. Świetna sprawa, bo jeśli znajdziemy kanał RSS związany z tematyką naszej strony, to zyskujemy aktualne treści bez żadnego wysiłku. Mój programista miał jednak pewien problem.

Problem

Mianowicie taki, że pobierając niektóre kanały znajdowały się tam linki np. “Czytaj dalej”. Wtyczka WP-o-Matic umożlwia pobranie RSS, a następnie wyfiltrowanie ich treści za pomocą tzw “wyrażeń regularnych” (regexp) i zapisania przetworzonych w ten sposób tekstów. Innymi słowy, po zastosowaniu wyrażeń regularnych, nie mamy już w treści RSS aktywnego link a tylko sam tekst “Czytaj dalej”.
Gdyby Internauta chciał przeczytać cały źródłowy artykuł, wówczas może kliknąć na jego tytuł i zostanie poprowadzony do źródła tekstu. To ważne – koniecznie pamiętaj o tym, aby zaznaczyć w opcjach kampanii, którą definiujesz, opcji “Post title links to source?”, bo inaczej nikt nie będzie mógł przeczytać pełnej wersji na portalu, z którego pobierasz RSS. To zwyczajnie nieuczciwe.

Jak usunąć linki z treści za pomocą WP-o-Matic?

Tworząc lub edytując kampanię, w zakładce “Rewrite”, w polu “Origin” wpisz:
#</?a[^>]*>#iu
a następnie zakliknij opcje “RegEx” oraz poniżej “Rewrite to:” – nic więcej nie dodawaj ani nie uzupełniaj na tej zakładce. Zapisz (“Submit”) zmiany, wejdź ponownie w edycję kampanii, zakładka “Tools” i kliknij “Remove all” aby usunąć wszystkie pobrane RSSy, które miały linki. Potem przejdź do pulpitu tej wtyczki (“Dashboard”) i wykonaj “Reset” kampanii a następnie pobierz ponownie RSSy (“Fetch”). Nowo pobrane RSSy nie będą już miały linków w treści, natomiast będą miały obrazy, jeżeli takowe w RSS były.

To wszystko :)

Aha. Jeszcze słowo dla anglojęzycznych kolegów:

How to remove links form RSS feeds using WP-o-Matic?

Log in to WP as admin, go to WP-o-Matic settings. In the “Campaign” screen go to “Rewrite” tab. Then in the “Origin” box put:
#</?a[^>]*>#iu
Check the “RegEx” box and the “Rewrite to” box. In “Tools” remove all posts, restet campaign (“Dashboard”) and fetch it again. Thats all:)

Opublikowałem to w kategorii Promocja w Internecie

Rafał Mróz

Krok po kroku pokazuję sprzedawcom jak co miesiąc zwiększyć ilość zamówień i klientów. Uczę właścicieli firm jak wydawać mniej pieniędzy na marketing i reklamę - i nie tracić klientów. Szkolę handlowców, którzy nie chcą już więcej słyszeć w słuchawce: "Dziękuję, nie jestem zainteresowany". Tylko to co działa skutecznie. A jeśli się na czymś nie znam, to od razu Ci o tym powiem. Wykorzystaj to - zamów szkolenie lub konsultację, albo zostaw mi komentarz pod tekstem, którego dotyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *